ProLetak.cz – návrh letáků on-line, tisk letáků, grafické práce.

VÝROBA LETÁKŮ PROFESIONÁLNĚ

Tisk letáků Návrh letáků

Program na tvorbu letáků

Pro grafické návrhy letáků patří mezi naše nejoblíbenější tyto programy:

Corel Draw (Corel Graphic Suite)

– cena jednorázově cca 20 000,- Kč nebo pronájem cca 800,- Kč/měsíc
– pocitově jednodušší na ovládání v začátku

„Corel“ je výborný grafický program a odvěký rival druhého hlavního konkurenta od Adobe. Jeho nespornou výhodou jednoduché a intuitivní ovládání v začátku, které pochopí během pár hodin opravdu každý. Reklamní leták tak navrhnete velmi rychle, ale pocitově jsou pokročilé možnosti slabší než u Adobe, i když u posledních verzí se leccos mění a rozdíly se stírají. Corel má oproti řešení od Adobe o něco slabší podporu standartního formátu PDF – to jak při importu (rozsypaná loga, neotevřitelná, neupravitelná, …), tak exportu grafiky (zbytečně velké a přitom obrazově méně kvalitní).

Adobe Illustrator / Adobe Photoshop

– cena pronájmu cca 1000,- Kč/měsíc
– složitější na ovládání v začátku, více možností později

U laiků trvá obecné přesvědčení, že reklamní letáky se navrhují ve „fotošopu“. Není to úplně tak. I když jde v Adobe Photoshop leták určitého typu navrhnout, je to vždy krkolomné řešení. Photoshop je pro úpravu fotografií. Pro profesionální grafické práce se z balíků nástrojů Adobe používá program Adobe Illustrator, případně pro rozsáhlejší díla (katalogy) Adobe InDesign.

Ovládání programů Adobe má zcela jinou logiku než jednodušší Corel. Vše je o samozřejmě o zvyku, ale mezi grafiky platí, naučit se ovládání u Adobe je složitější, takže první návrh pěkného letáku z vás vypadne později 🙂 Tím ale negativa končí a přicházejí samé plusy. Za odměnu nabízí více možností pro úpravu grafiky, a také perfektní podporu standartního formátu PDF.

 

Pro návrh grafiky nemáme rádi tento program:

Microsoft Word

Věřte že za mnoho let naší grafické praxe jsme viděli mnoho špatných letáků, mnoho špatné grafické práce.

A skoro všechny měly jednoho společného jmenovatele – MS Word. Tento nejrozšířenější textový editor, který se nachází skoro na každém PC také nabízí jakési základní náznaky práce z grafikou, ale v kombinaci s písmem Comic Sans případně nadpisy Wordart výsledky končí výsledky katastrofou. Tyto letáky nefungují, nebo odstrašují. Podívejte se do naší galerie. Word máme rádi na napsání formálního dopisu, na diplomky, na cokoliv, jen proboha ne na grafiku!